BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Liderzy grup męskich

Męski Azymut

Dla tych, którzy mają w sobie pragnienie budowania mężczyzn w Kościele, jak również dla tych, którzy już prowadzą męskie grupy, każdego roku organizujemy spotkanie liderów grup męskich.
Weekend gromadzi liderów różnych męskich grup i środowisk. Nie jest sprofilowany pod konkretną formację – za to ukazuje różnorodność metod i materiałów dostępnych dla nas.
Pozwala też zbudować relacje, których owocem może być współpraca różnych środowisk z pełnym poszanowaniem dla różnorodności Kościoła.

Zawsze zapraszamy gościa – osobę doświadczoną w prowadzeniu grup i formacji liderów.
Ostatnio naszym gościem był Bill Moyer, założyciel SOS Leadership Institute, organizacji kształtującej liderów zmiany. Aktualnie Bill prowadzi CMLA (Catholic Men’s Leadership Alliance). Wcześniej posługiwał jako dyrektor operacyjny National Fellowship of Catholic Men. Bill nauczał liderów na temat efektywnego przywództwa w 36 krajach świata i 49 stanach USA. Przez 14 lat pracował z młodzieżą w parafii św. Hieronima w Waco oraz doradca rodzinny w Diecezjalnym Biurze Życia Rodzinnego. Prowadził ponad 150 rekolekcji i warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych wspólnie ze swym synem Billym. Wspólnie z synem napisali też książki „Ziarno sukcesu: Podróż od sukcesu do znaczenia” i „Powrót do sukcesu: Żyj życiem świadomym celu”.
Ojciec 4 dorosłych dzieci i 7 wnuków. Wspólnie z żoną mieszkają w Waco w Texasie.

 

  • Męski Azymut to czas przyjmowania. Poznawania sposobów skutecznego docierania z Dobrą Nowiną do mężczyzn. Przyświeca nam powiedzenie: „Nie zostawiamy żadnego mężczyzny za sobą”, oznaczające, że chcemy docierać tam, gdzie jest łatwo i gdzie jest trudno.
  • Męski Azymut to czas dawania. Czas, kiedy dzielimy się bogatym doświadczeniem wielu środowisk mężczyzn, jak i świadectwem swojego własnego bycia przy Bogu.
  • Męski Azymut to czas braterstwa. Czas spotkania się z bratem, który wie, że dobro mnoży się przez dawanie. Który rozumie, że być może jesteśmy jedyną Biblią, którą czyta świat.
  • Męski Azymut to czas budowania. Czas budowania mojego autorytetu, który dostałem od Boga; rozwijania warsztatu realizowania misji czynienia Ziemi poddanej Chrystusowi.

 

Dotychczas odbyło się 6 edycji Męskiego Azymutu:

Spotkania Azymutu zaliczają się do programu 72h