BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Męski Azymut
Dla tych, którzy mają w sobie pragnienie budowania mężczyzn w Kościele, jak również dla tych, którzy już prowadzą męskie grupy, każdego roku organizujemy spotkanie liderów grup męskich.

Weekend gromadzi liderów różnych męskich grup i środowisk. Nie jest sprofilowany pod konkretną formację – za to ukazuje różnorodność metod i materiałów dostępnych dla nas.

Pozwala też zbudować relacje, których owocem może być współpraca różnych środowisk z pełnym poszanowaniem dla różnorodności Kościoła.

Zawsze zapraszamy gościa – osobę doświadczoną w prowadzeniu grup i formacji liderów.

Ostatni Azymut:

Bracie,
Zapraszamy Cię do uczestnictwa w kolejnej edycji Męskiego Azymutu, który jest konkretną propozycją dla mężczyzn, którzy gotowi są być uczniami Jezusa Chrystusa i czynić uczniami innych. Nie musisz być liderem męskiej grupy czy wspólnoty, aby wziąć udział w spotkaniu głównym i cyklu spotkań online poprzedzającym go, ale jeśli już nim jesteś, to tym bardziej rozważ swój udział. Nie ma też znaczenia z jakiej jesteś grupy, ważne że chcesz pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności w naśladowaniu Chrystusa i odkrywaniu swojego powołania.

Zgłoś uczestnictwo

Bill Moyer zdjęcie

Bill Moyer

Bill Moyer jest współzałożycielem i prezesem SOS Leadership Institute (Instytut Przywództwa SOS), międzynarodowej organizacji oddanej “rozwojowi liderów, którzy robią różnicę”.
Jest Dyrektorem Operacyjnym Catholic Mens Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn), organizacji istniejącej w celu pomocy katolickim mężczyznom w każdej diecezji w Ameryce Północnej, i poza nią, w nawiązaniu, odkrywaniu lub ponownym odkrywaniu relacji z Jezusem Chrystusem. Organizacja pomaga mężczyznom przeżywać swoją wiarę katolicką z uczciwością, w duchu służebnego przywództwa
i z odwagą w ich małżeństwach, rodzinach, parafiach i lokalnych wspólnotach.
Bill wcześniej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego National Fellowship of Catholic Men – amerykańskiej organizacji, która została założona w 2001 roku, aby pomóc mężczyznom stać się lepszymi mężami i ojcami. Jest członkiem zarządu i założycielem Central TX Fellowship of Catholic Men (Stowarzyszenie Katolickich Mężczyzn Centralnego Texasu) oraz członkiem założycielem Catholic Men’s Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn).
Bill przemawiał do liderów na całym świecie na temat przywództwa. Przemawiał również na ponad 100 spotkaniach (zlotach) młodzieży, rekolekcjach i zjazdach szkolnych. Był głównym mówcą na wielu konferencjach katolickich w całych Stanach Zjednoczonych, w których uczestniczyło ponad 200 000 osób. Jest współautorem wielu książek, w tym: “Seeds of Success, A Journey from Success to Significance” (“Ziarna Sukcesu, Droga od sukcesu do znaczenia”), “Retreat to Success, Living Your Life on Purpose”, (“Powrót do sukcesu, Twoje życie -konretny cel”), “The Turnaround” oraz “Beware of Alligators and Ugly Stuff!”
Bill i jego syn Billy przez kilka lat prowadzili w Relevant Radio audycję zatytułowaną „It’s Your Call”, w której poruszali problemy, z jakimi borykają się mężczyźni w swojej podróży od sukcesu do znaczenia. Bill i Billy przeprowadzili ponad 100 rekolekcji dla bierzmowanych w diecezji Austin i 30 rekolekcji dla mężczyzn w całych Stanach Zjednoczonych.
Bill Moyer mieszka w Waco, w stanie Texas, ze swoją żoną Rose. Ma czworo dorosłych dzieci i dziewięcioro wnuków. Bill i Rose otrzymali wiele nagród za swoją pracę z młodzieżą, bezdomnymi, seniorami, parafią i społecznością środkowego Teksasu. Przez ponad 14 lat służyli jako duszpasterze młodzieży w St Jerome’s. Przez 29 lat Bill uczył klasę bierzmowania w St Jerome’s, a obecnie uczy i kieruje programem RCIA- the Rite of Christian Initiation for Adults (Program obrzędu inicjacji chrześcijańskiej dla dorosłych). Ukończył specjalne studia, aby móc zostać kierownikiem duchowym w diecezji Austin, a w 2020 roku otrzymał stosowny certyfikat. SOS zdjęcie

Zapraszamy na Męski Azymut 8

Spotkania poprzedzające główne spotkanie odbędą się:

  • 19 października,
  • 16 listopada,
  • 21 grudnia,
  • 18 stycznia,
  • 15 lutego,
  • 21 marca,
  • 18 kwietnia.

Spotkanie główne 5-7 kwietnia

Dom Misyjny Księdza Orione, ul. Łaska 88
98-220 Zduńska Wola

.

 

W ramach tych spotkań przygotujemy się do tego, aby lepiej odczytać naszą drogę jako ucznia i aby lepiej czynić uczniami innych, do czego jesteśmy wezwani przez naszego Pana Jezusa Chrystusa „Idźcie więc i czyńcie uczniów ze wszystkich narodów”. (Mt 28,19-20).

Spotkania ONLINE są bezpłatne, natomiast jedyny koszt do poniesienia przez uczestników, to koszt noclegów i wyżywienia w dniach 5-7 kwietnia 2024 (szacowany koszt ok 260-300 zł).

Gorąco zachęcamy do zapisywania się poprzez poniższy formularz. Osobom zapisanym prześlemy link do spotkań i inne ważne informacje.

Bill Moyer zdjęcie

Spotkanie poprowadzi dla nas Bill Moyer.

Bill posługuje dla liderów od wielu lat, ma ogromne doświadczenie i jest bardzo oddany Kościołowi Katolickiemu.

Poprzednie Azymuty

Męski azymut 5

Męski azymut 5

Weekend dla liderów grup męskich Męski azymut 5   Zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą...