BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera kinowa filmu OPIEKUN

24 lutego 2023 - 30 czerwca 2023

24 lutego wchodzi do polskich kin film “Opiekun” opowiadający historie wstawiennictwa św. Józefa.
Film oparty jest na prawdziwych historiach znajdujących się w księdze cudów i podziękowań Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W filmie grają topowi polscy aktorzy (Radosław Pazura, Rafał Zawierucha, Karolina Chapko).

Absolutnie najważniejszą kwestią jest to, aby w weekend otwarcia (24-26.02), a w drugiej kolejności w tygodniu otwarcia (24.02-02.03) pojawili się widzowie w kinach. Dzięki temu cały przemysł kinowy dostrzeże film i będzie go wspierał (np. dając dobre godziny seansów, zwiększając ich liczbę oraz promując film). Jeśli frekwencja w tym okresie nie dopisze, to film może szybko zniknąć z repertuaru kinowego.

Gorąco zachęcam do wybrania się do kina w pierwszym możliwym terminie (najlepiej w weekend otwarcia) oraz do zaproszenia innych osób na seans (rodzinę / wspólnotę / szkołę / parafię).

Aktualizowana na bieżąco lista kin znajduje się na: https://rafaelfilm.pl/opiekun/#lista-kin
Film grany jest w sieci kin studyjnych, a także w kinach Multikino i Helios. (Jeszcze czekamy na decyzję Cinema City)

Jeśli na w/w liście nie ma dobrego kina lub godziny to zachęcam do samodzielnego zorganizowania pokazu. To proste. Instrukcję jak zorganizować pokaz znajdziesz tutaj: https://rafaelfilm.pl/jak-zorganizowac-pokaz)

Na koniec zapraszam do udostępnienia informacji o filmie. Można to zrobić na takie sposoby:
udostępnić informację np. na kanałach społecznościowych (np. wklej plakat filmu, albo listę kin)’
powiadomić e-mailem lub ogłosić informacje o filmie w swojej wspólnocie / szkole / parafii’
akcentować, że ważne jest to, by być w kinie w weekend otwarcia.

Każda pomoc w promocji filmu jest bezcenna!

Poniżej opis i plakat filmu.

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.
Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

Szczegóły

Początek:
24 lutego 2023
Koniec:
30 czerwca 2023
Kategoria Wydarzenie: