BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

O nas

Jak założyć grupę?


Podstawą i fundamentem Mężczyzn św Józefa jest program 72 godzin do Zmartwychwstałego Życia. Program zakłada 3 rodzaje spotkań:

  • Małe grupy – spotkanie raz w miesiącu – spotkanie lokalne – w każdej parafii (to oczywiście nasz cel)
  • Konferencje regionalne (Dni Duchowej Odnowy) – (raz w roku 1-dniowe większe spotkanie zbierające grupy z wielu parafii – na obszarze dekanatu czy diecezji)
  • Rekolekcje weekendowe raz w roku – tu dobieramy grupy w ten sposób, by było niezbyt dużo uczestników – myślę, że optymalna grupa to do 50 osób. Jesteśmy w stanie pomóc w przygotowaniu i poprowadzeniu rekolekcji.

Jak założyć grupę?

Zapraszamy do kontaktu: msj@mezczyzni.net, tel: +48 7833 777 33
Na początek proponujemy skorzystanie z filmu „Odważni” oraz ze studium biblijnego na bazie filmu. Film w połączeniu ze studium rodzi pragnienie wzrastania i dalszych spotkań. Proponowana sekwencja tworzenia grup:

1. Film – wydarzenie kulturalne, ale i duchowe – pokazuje mężczyzn – policjantów walczących o swoje rodziny. To coś, na co stosunkowo łatwo mężczyzn zaprosić. Można zaprosić mężczyzn z żonami. Na filmie zachęcamy do studium – ograniczonego czasowo do 4 spotkań co tydzień bądź 2. Cykl zamknięty nie wymaga jeszcze stałego zobowiązania. Czasem to żony wypchną swoich mężczyzn…

2. Cztero-spotkaniowe studium biblijne wprowadzające w odważne życie – forma wejścia w rytm męskich spotkań. Po 4 spotkaniu wierzymy, że zrodzi się w uczestnikach pragnienie stałych spotkań

3. Spotkania w małych grupach – minimum raz w miesiącu – na badzie książki „Drogowskazy”.

4. Na bazie osób spotykających się w małych grupach budujemy spotkania otwarte, Dni Odnowy, weekendowe rekolekcje. Wydarzenia te są też wyjściem małej grupy na zewnątrz i zaproszeniem nowych osób do włączenia się w spotkania.

Dodatkowo dysponujemy płytą „pakiet startowy”, gdzie zebraliśmy najważniejsze informacje praktyczne dla lokalnych liderów. Płyta zawiera również kilkanaście nagrań MP3 z pytaniami do małych grup, z których można również skorzystać w małych grupach. Płytę możemy wysłać wraz z książką.

Zapraszam również na nasze okresowe spotkania liderów grup męskich.