BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

ŻAR – Życie Aktywność Rozwój

3 lipca - 3 września

Już dziś zarezerwujcie sobie czas na warsztat wakacyjny…

Warto zaopatrzyć się w książkę: „Żyjący w pełni” Bill Moyer, Chris Mann.  (dostępna również w sklepie mentor.org.pl)Proponujemy Wam udział w warsztacie wakacyjnym ŻAR – Życie Aktywność Rozwój

Warsztat zaprojektowany jest tak, by każdy z Was mógł w nim wziąć udział.

Materiałem do spotkania będzie książka „Żyjący w pełni” Bill Moyer, Chris Mann.  (dostępna również w sklepie mentor.org.pl). Książka będzie czytana indywidualnie przez uczestników, którzy w czasie spotkań w parach będą odpowiadać na pytania do każdego z rozdziałów.

Plan tygodni wygląda następująco:

Tydzień:
Tydzień 1: 3 lipca – 9 lipca 2024 ZDROWIE: Dieta, ruch
Tydzień 2: 10 – 16 lipca 2024 ZDROWIE: Odpoczynek
Tydzień 3: 17 – 23 lipca 2024 Pochodzenie: Historia, Rodzice
Tydzień 4: 24 – 30 lipca 2024 Pochodzenie: Zranienia
Tydzień 5: 31 lipca – 6 sierpnia 2024 Relacje: Przyjaźń, Małżeństwo
Tydzień 6: 7 – 13 sierpnia 2024 Relacje: Rodzicielstwo
Tydzień 7: 14 – 20 sierpnia 2024 Powołanie świeckie: Cel, kariera, Zarządzanie
Tydzień 8: 21 – 27 sierpnia 2024 Życie duchowe: Lokalizacja, kierownictwo, wspólnota
Tydzień 9: 28 – 3 września 2024 Kolejne kroki

Przez wszystkie wakacyjne środy zapraszamy w Krakowie na spotkanie z Eucharystią i adoracją. Osoby spoza Krakowa zachęcamy do Eucharystii i Adoracji we własnej parafii.

Praca indywidualna
Materiał rozpisany będzie na 9 wakacyjnych tygodni tak, by pomóc nam pracować systematycznie w czasie naszego codziennego czasu modlitwy przed Panem.
Praca w parach
Doświadczenia i przemyślenia z czasu pracy indywidualnej będziemy przepracowywać w bardzo małych grupach – parach (ewentualnie trójkach). Prosimy, by każdy uczestnik znalazł sobie parę – osobę z którą będzie mógł zbudować szczerą relację zaufania i współodpowiedzialności. Para powinna być w stanie spotykać się w rytmie przynajmniej raz w tygodniu. Może to być również – w miarę możliwości częściej. Można próbować wykorzystywać okoliczności, w których będziemy funkcjonować w tym czasie – można np. wykorzystywać środowisko pracy, przerwy na lunch…

Cotygodniowe zobowiązania
Co tydzień przynajmniej raz spotyka się para warsztatowa na dzieleniu (odpowiedzi na pytania).
Co tydzień idziemy na dodatkową Eucharystię i Adorację.
Osoby z Krakowa zapraszamy na te spotkania w każdą środę. Uczestników z pozostałych miast i wiosek zachęcamy do dodatkowej Eucharystii i Adoracji w swojej parafii w ciągu tygodnia.

A co z urlopem?
Zdarzy się, że wyjedziemy na urlop. Zachęcamy do kontynuowania pracy indywidualnej i spotkań w parach z wykorzystaniem dostępnych środków łączności (telefon, internet, skype, zoom, sms). Zachęcamy do Eucharystii i adoracji w miejscu wakacyjnego wypoczynku.

Skąd materiały?
Oparty jest na książce „Żyjący w pełni” Bill Moyer, Chris Mann.  (dostępna również w sklepie mentor.org.pl)

Reguły dzielenia
Mamy opracowane reguły dzielenia w małych grupach, które znajdują zastosowanie także w naszych BARDZO MAŁYCH GRUPACH = parach.
Znajdziecie je w załączniku. Reguły dzielenia

Trudne pytania
W pary dobieramy się nie dla dobrego samopoczucia. Potrzebujemy wsparcia braterskiego w walce, jaką codziennie toczymy z samym sobą… Dlatego nie wahajmy się rzucać sobie wyzwania, zadawać kłopotliwe pytania, konfrontować. Trudne pytania mogą wynikać wprost z materiału danego tygodnia. Możecie też posłużyć się zbiorem z załącznika… Pomocne pytania
Pary w których pracujemy są elementem budowania Relacji Wzajemnej Odpowiedzialności

Relacja odpowiedzialności
Ważnym elementem bycia mężczyzną jest życie w PRAWDZIE. Słowo Boże mówi, że „Żelazo żelazem się ostrzy, a mężczyzna urabia charakter bliźniego.” (Prz 27,17)
To ostrzenie może się odbywać tylko w atmosferze miłości i zaufania, które możemy zbudować w bardzo wąskim gronie. Taką możliwość dają bardzo małe grupy (czytaj pary) które tworzymy w ramach ŻAR. Ostrzenie to stawanie w Prawdzie, to mówienie Prawdy do siebie nawzajem. To często boli. Ale ostrzone żelazo też iskrzy…. Potrzeba Miłości i Zaufania i to chcemy w te wakacje zbudować. Jeśli więc Wasza para przetrwa dłużej niż 2 miesiące – CHWAŁA PANU! Ale od czegoś trzeba zacząć – zachęcam więc do wierności we wspólnych spotkaniach.

Modlitwa za siebie nawzajem…
Nie ma wzrostu bez Modlitwy. Dlatego zasada Poufności (patrz Reguły dzielenia) ma jeden wyjątek. Można tematy o których rozmawiamy wynosić do Kaplicy i przedstawiać Bogu.
Temu też służą cotygodniowe adoracje: To czas dla Boga by mówił do nas ,a le też czas wstawiennictwa za siebie nawzajem. Dlatego umówmy się, że 30 minut adoracji tygodniowo to plan MINIMUM i będziemy go rozszerzać na miarę swoich możliwości….

Wspominając poprzednie cykle:

chcieliśmy zaprosić Was do wspólnego przeżycia warsztatów „ŻAR – Życie Aktywność Rozwój”.
Warsztat odbędzie się w czasie wakacji (lipiec – sierpień) 2024.

ŻAR – Życie Aktywność Rozwój” to głównie czas pracy indywidualnej i w bardzo małych grupach (2 a w szczególnych przypadkach 3 osoby).
W małe grupy dobieramy się samodzielnie biorąc pod uwagę:
– Bliskość zamieszkania/pracy – by łatwiej było się spotkać
– Zbliżona sytuacja społeczna (wiek, stan cywilny) – by łatwiej było się spotkać w dzieleniu (np. ta sama sieć komórkowa, skypofon mogą nas wspomóc)
– Dobry kontakt – łatwość współpracy i otwartość w dzieleniu
– Oczywiście jeśli wolisz pracować indywidualnie – Twój wybór, choć w naszym przekonaniu nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Oparty jest na książce „Żyjący w pełni” Bill Moyer, Chris Mann.  (dostępna również w sklepie mentor.org.pl) wraz z pytaniami warsztatowymi (dostępnymi w książce po każdym z rozdziałów).

Spotkania bardzo małych grup

Spotkania bardzo małych grup (par lub trójek) będą się odbywały w rytmie wyznaczonym indywidualnie przez każdą grupę. Minimalnie: jedno spotkanie w tygodniu, optymalnie 3-5 spotkań w tygodniu.
Na spotkaniu par lub trójek dzielimy się postępami studium oraz korzystamy z pytań z przygotowanych materiałów. Dodatkowo zapraszamy do wspólnej Eucharystii i adoracji, by tematy, które przepracowujemy stały się w nas rzeczywiste. Co środę będziemy spotykać się w Kamieniołomie (spotkanie opcjonalne) na krótkim wprowadzeniu w kolejny tydzień, na Eucharystii i adoracji. W czasie wyjazdu urlopowego zalecana kontynuacja pracy i kontakt telefoniczny, oraz udział w Adoracji i Eucharystii.

Komunikacja i wymiana świadectw między uczestnikami warsztatu – poprzez grupę mailową

Prosimy o zgłaszanie swego uczestnictwa poprzez formularz.


Szczegóły

Początek:
3 lipca
Koniec:
3 września
Kategorie Wydarzenie:
, ,