BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | cze 23, 2011 | Info, Inne wydarzenia, Miłość, Warsztaty wakacyjne | 0 komentarzy

WWW – Wakacyjne Warsztaty Wierności 2011

Wszystkie nasze nauczania w tym roku miały wspólny mianownik. Jaki? Kamieniołom, mężczyźni, podgórze?

Nie, wspólnym mianownikiem każdego nauczania była wierność – bez znaczenia czy było to nauczanie Dona, Fabiana, Bogdana czy Andrzeja – wierność.

Tym razem nie obiecujemy Wam życia łatwego i przyjemnego. Będą tu tylko pot, trud i łzy.
Jeśli zdecydujesz się na takie wakacje, jeśli jesteś w stanie obiecać Jezusowi: Będę tym razem wierny, to jest tu miejsce dla Ciebie!

 

W-i-e-r-n-o-ś-ć -jak w jej kontekście zdaliśmy tegoroczny egzamin? Czy jesteśmy wierni? Co nas nauczyły małe grupki a co duże spotkania? Czy sumiennie uczestniczyłem w nich wszystkich? Ile razy udało mi się przyjść na spotkanie zapoznawszy się z materiałem który przysłał Michał? Czy sumiennie wykonałem zadania wyznaczone w Drogowskazach? Czy zdarzyła się środa w którą w 100% zadowolony byłem z swojej postawy? czy może przechodziłem do porządku dziennego nad nieodrobionym zadaniem, nieprzeczytanym „słowem” Ile razy w czerwcu kąpałem się w sercu Chrystusa czy aby nie przypadkiem tylko w kamieniołomowe środy? itd i itd – jeśli ktoś chce podręczyć mocniej swoje serce to  przedrukowałem cześć zadań- można sobie pobrać…

Dość ma dzień swojej biedy i ja nie będę Was nadziewał na rożen. Każdy z nas, każdy Wie że Wierność to coś o co warto powalczyć o co musimy zadbać bo ona determinuje wszystko… Czas wakacji to będzie czas kiedy zmierzymy się z samym sobą, z niechceniem, z obłudą, z systemem własnych męskich wymówek.

Już w najbliższą środę spotkamy się  tu wszyscy którzy chcą uczestniczyć w wakacyjnych zapasach z samym sobą, spotkamy się i złożymy Jezusowi – obietnicę. Obietnicę wyjątkowości, obietnicę sumienności, obietnicę wierności. Poznamy co to męska drużyna, klub towarzyski przekształcimy w szwadron Jezusa.

Mężczyzna to wojownik lecz siła wojownika jego wartość opiera się na współpracy z innymi w drużynie – wszak nie mamy oczu dookoła głowy, gdy śpimy- bezpiecznie czujemy się,wtedy gdy ktoś czuwa, gdy możemy  takiej osobie zaufać. Już w środę rozpoczniemy ekstremalną przygodę, ekstremalną ponieważ zastosujemy niekonwencjonalne środki by obudzić w nas „mężczyznę”  by w końcu potraktować poważnie samych siebie. Musimy wyposażyć się w zbroje dla chwały Pana tą zbroję tworzy właśnie „W-I-E-R-N-O-Ś-Ć.

Los połączy nas w pary, w pary bo ktoś stale musi czuwać, bo ktoś musi osłaniać nasze plecy. Ktoś będzie naszymi oczami kiedy wyjedziemy na wakacje, naszym wspólnikiem w modlitwie, naszym sumieniem gdy nam go zabraknie. Będziemy wykonywać zadania, będziemy piłować nasze charaktery więc jeśli Twoim pragnieniem jest tylko wspólne czytanie książki – przepraszam to nie Tutaj, jeśli Twoim pragnieniem jest dobre spotkanie Towarzyskie – to tutaj, ale nie tym razem.

Tym razem będą tu tylko pot, trud i łzy i jeśli zdecydujesz się na takie wakacje, jeśli jesteś w stanie obiecać Jezusowi  > będę tym razem Wierny, to miejsce jest dla Ciebie.

Ja obiecać Ci mogę że jeśli wspólnie przejdziemy przez to wszystko to we wrześniu na chwałę Pana będziesz z dumą nosił solidny rycerski pancerz i jak Pan wezwie Cie do walki to nie będziesz musiał się wstydzić i biegać dla niego z plastikowym pistoletem na wodę .

Amen


Warsztaty WWW będą funkcjonowały dwuwymiarowo

Pierwszy wymiar podstawowy to  codzienne spotkanie z książką Przyczajony Chrystus ukryty Bóg  i szlifowanie własnego ” niechcenia” – praca w dwuosobowych zespołach nad ” wiernością”.  Wykonujemy zadania i prowadzimy rejestr naszych codziennych  doświadczeń w ” notatniku”.

Praca w „dwójce” powinna cechować troska o rozwój partnera, zamkniecie się na własny egoizm i nakierowanie naszych starań na to w jaki sposób przeżywa i walczy przyjaciel. Służyć może w tym celu codzienna rozmowa telefoniczna, kontakt przez scape lub kontakt bezpośredni. Pożądana jest jak najbardziej wspólna modlitwa lub modlitwa z wspólną intencją (np; umawiamy się że o dwudziestej przez kwadrans będziemy modlić się w intencji Mela Gibsona)

Nie ma panaceum na „dwójki”  praca w nich musi przynieść własne rozwiązania i ” chcenie”  możemy tylko  podać cel i kierunek ale to serce dwójki musi znaleźć drogę.

Wymiar drugi – cotygodniowe spotkanie formacyjne (z przyzwyczajenia i tradycji 🙂   środa będzie dniem na spotkanie „warsztatowców”

Spotkania nakreślą kierunek jaki podaje ” podręcznik ” na najbliższy tydzień i ustali podstawowe zadania. Dzielenie się doświadczeniami upływających tygodni nada wymiar praktyczny tym spotkaniom, rozliczy nas z „walki” oraz pozwoli wykorzystać w bieżącym tygodniu doświadczenia innych zespołów.

Spotkania te dostarczą nam również amunicji do walki. Każdy tydzień otworzy się na inną tradycyjną modlitwę lub duchowość. Warsztat , rozważania na wskazany temat mają za zadanie  pobudzić męską ciekawość do własnej aktywności w obszarze modlitwy, do poszukiwań, do refleksji.

Miejsce warsztatów – spotkania mają formę aktywną ich czas jest stały lecz miejsce będzie okrywać tajemnica różnorodności.


Informacje/zapisy: www@mezczyzni.net

tel.  783377733