BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | maj 19, 2020 | Spotkania Online | 0 komentarzy

Piećdziesiątnica 2020

Podczas Pięćdziesiątnicy 2019 papież Franciszek uruchomił nową wyjątkową służbę Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej: CHARIS.

Dzisiaj, rok później, jesteśmy w okresie bezprecedensowego globalnego kryzysu z powodu wirusa, który ograniczył znaczną część światowej populacji do swoich domów, który zniszczył gospodarkę wielu krajów, zamknął kościoły, miał okropne konsekwencje dla biednych i najbardziej pozbawionych środków do życia, które uniemożliwiają nam fizyczne spotkanie w celu wspólnej modlitwy.

Ale ten wirus nie przeszkadza nam w modlitwie! Przeciwnie, wywołało wiele inicjatyw modlitewnych, w tym modlitw ekumenicznych, na całym świecie.

Z okazji Pięćdziesiątnicy 2020 CHARIS proponuje kontynuowanie tego ruchu modlitwy, aby prosić Pana o tę nową Pięćdziesiątnicę, to nowe wylanie Ducha Świętego w Kościół i świat, za który modli się nasz Papież.
W tym celu proponujemy chrześcijanom z całego świata wspólnie się modlić:
Bez względu na twój kraj
Bez względu na twój język
Bez względu na strefę czasową
Czymkolwiek jest twój kościół lub wspólnota kościelna

Dołącz do nas na Wigilię Zesłania Ducha Świętego 30 maja o godzinie 22.00 (czasu polskiego (UTC+1), aby wspólnie błagać Ducha Świętego i poprosić o nową Pięćdziesiątnicę na całym świecie.

Polska transmisja

Angielska transmisja

Słowo wstępne

Intronizacja Słowa

Przesłanie Papieża Franciszka

Sekwencja do Ducha Świętego

Afrykańska pieśń na koniec