BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Rzym 2024 – zaproszenie

8-13 listopada 2024 – Rzym

Wspominając poprzednie spotkania 2018 i 2021 i błogosławione owoce tych spotkań (wiele grup które poznały się na spotkaniu nawiązało trwałą współpracę trwającą aż do dziś) chcieliśmy zaprosić mężczyzn na podobne spotkanie w listopadzie 2024. Plan spotkania chcielibyśmy by był podobny. Chcielibyśmy zacząć w sobotę 8 listopada 2024 i przez 4 dni spotykać się w Waszej bazylice w małych grupach rano, a w dużej grupie wieczorem. W czasie spotkania chcielibyśmy włączyć się w liturgię parafialną (dodając trochę międzynarodowych akcentów). Chcielibyśmy otworzyć możliwość skorzystania ze spotkania mieszkańcom Waszej parafii.
Tematem spotkania – w nawiązaniu do tematu przygotowań do Jubileuszu 2025 będzie „Posłaniec Nadziei”. Podobnie jak Święty Józef był takim posłańcem – przyjmując misję ojca i opiekuna Bożego Syna – chcemy uczyć się jak nieść nadzieję naszym rodzinom, parafiom, Kościołowi i Światu.
Głównym mówcą na spotkaniu mógłby być Jim Murphy z USA, który od lat prowadzi dzieła misyjne i ewangelizacyjne w Stanach Zjednoczonych i Meksyku. Równocześnie przez kilka lat przewodniczył Katolickiej Odnowie Charyzmatycznej. Jest on człowiekiem wielkiej pokory i wrażliwości duchowej. Mam przekonanie, że jego świadectwo będzie zbudowaniem dla nas wszystkich.