BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | gru 15, 2014 | Podsumowania spotkań, Wiara | 0 komentarzy

Kraków: Nabierz Ducha! – 15.12.2014

15 grudnia (poniedziałek), o godz. 18.00 w Auli bł. Jakuba przy Franciszkańskiej 4 w Krakowie, odbyła się specjalna, adwentowa konferencja „Nabierz Ducha” – Narodził się! połączona z czasem uwielbienia „Oczekujemy Twojego przyjścia w chwale”. Czas adwentu domaga się, abyśmy, jako cały Kościół stanęli blisko siebie, w celebracji, że Zbawiciel przyszedł na świat i w oczekiwaniu, aż przyjdzie znowu. Stąd też zapraszamy. Stanęliśmy razem w uwielbieniu, modlitwie i słowie wołając i wpatrując się wspólnie w Nadchodzącego.

Podczas konferencji „Nabierz Ducha” stajemy przed Tym, który otworzył nasze oczy, żebyśmy mogli Go zobaczyć, otworzył nasze uszy, abyśmy mogli usłyszeć Jego głos, otworzył nasze serca, abyśmy mogli Go przyjąć, otworzył nasz umysł, aby w tym umyśle dokonać przemiany, abyśmy zaczęli inaczej myśleć, myśląc o Nim.

Gośćmi konferencji byli:
pastor Wojciech Gajewski – prezbiter Kościoła Zielonoświątkowego
oraz
bp Grzegorz Ryś – przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji.

Podczas konferencji została zebrana dobrowolna kolekta na rzecz prześladowanych chrześcijan w Iraku i Syrii. To był bogaty czas. Zapraszamy!

Nagrania

 

„Zwiastowanie” – pastor Wojciech Gajewski

„Powtórne przyjście Pana” – bp Grzegorz Ryś

„Wstawiennictwo – 4 filary” – bp Grzegorz Ryś, Andrzej Lewek, Radek Siewniak, pastor Wojciech Gajewski

Zostaw Egipt.  Wyrusz drogą przez Pustynię.

Zostaw Egipt. Wyrusz drogą przez Pustynię.

Jak uporządkować swoje życie, gdy obowiązki, napięcia i odpowiedzialności zaczynają odbierać pokój? Jak rozeznać, co naprawdę pochodzi od Boga, a co jest tylko efektem przyzwyczajeń, presji lub własnych ambicji? Spotkanie „Zostaw Egipt” to zaproszenie do głębokiego, ale bardzo praktycznego spojrzenia na swoje życie w świetle Ewangelii.

Asceza w Duchu Świętym nie oznacza mnożenia wysiłków ani duchowego perfekcjonizmu. To droga rozeznawania, porządkowania i odważnego porzucania tego, co nie współgra z powołaniem. W realiach życia świeckiego – pełnego pracy, zobowiązań rodzinnych i wyzwań finansowych – potrzebujemy mądrej dyscypliny, jasnych priorytetów i umiejętności zarządzania czasem w duchu odpowiedzialności przed Bogiem.

Podczas spotkania przyjrzymy się:

obszarom życia, które wymagają uporządkowania,

napięciom i ciężarom, które warto zrzucić,

proporcjom między tym, co ważne, a tym, co tylko pilne,

oraz decyzjom, które prowadzą do wewnętrznej wolności.

Motywem przewodnim będzie biblijne wyjście z Egiptu – obraz porzucenia niewoli i wejścia na drogę wolności. „Zostaw Egipt” to wezwanie do życia w większej spójności, pokoju i wierności powołaniu.

To propozycja dla tych, którzy chcą:

odzyskać duchową koncentrację,

rozeznać swoje aktualne powołanie,

lepiej zarządzać czasem i energią,

żyć w większej wolności i pokoju serca.

Bo na wszystko jest czas – ale nie ma czasu na marnowanie czasu.

Kategorie