BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | sie 19, 2010 | Grupy lokalne, Inne wydarzenia | 0 komentarzy

II Dzień Duchowej Odnowy – 1.08.2010

II Dzień Duchowej Odnowy odbył się 1.08.2010 w Kalwarii Zebrzydowskiej:

 

 

Dzień Duchowej Odnowy to nowa forma spotkań mężczyzn, którą zainicjowaliśmy w 2009 roku.
Jako mężczyźni potrzebujemy odkrywać swoją podmiotowość w Bogu. Powszechnie mówi się o kryzysie ojcostwa, którego źródłem jest kryzys naszej męskości.

Posłuchaj reklamówki audio

Gościem specjalnym był Donald Turbitt – amerykański lider grup męskich, oraz pracownik Renewal Ministries – katolickiej odnowy charyzmatycznej. Don jest doświadczonym mężem i ojcem, aktualnie również dziadkiem.
Przez lata wykonywał prawdziwie męski zawód będąc strażakiem. Później prowadził własny biznes. Wtedy właśnie postanowił poświęcić się całkowicie pracy ewangelizacyjno-misyjnej, którą z powodzeniem prowadzi od lat w kilkunastu krajach w Europie i Afryce, zaś ostatnio również na Syberii. Wierzymy, że jego świadectwo będzie dla nas ważnym impulsem do dalszego wzrostu.

Gościliśmy również pana Franciszka Kucharczaka autora cyklu felietonów „Tabliczka sumienia” z Gościa Niedzielnego. Podzieli się z nami tematem tożsamości mężczyzny – ojca.

 

 

Spotkanie poprzedził weekend dla mężczyzn w Domu Spotkań En Christo w Lanckoronie.

Tematy tegorocznego spotkania:

Spotkanie zakończyła Msza święta, którą koncelebrowało wspólnie 4 księży. Ks. Mirek Żak wygłosił homilię.

Spotkanie zostało podsumowane również na łamach Gościa Niedzielnego w artykule „Męska rzecz” z numeru 33 z dnia 22.08.2010 roku. (na serwerze Gościa Niedzielnego)

 

 

Partnerzy wydarzenia:

 

Pierwszy „Dzień Duchowej Odnowy” – Kalwaria 1.08.2009 – podsumowanie.