BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | cze 1, 2022 | Grupy lokalne, Minione | 0 komentarzy

Józef – mąż Maryi

Zapraszamy na weekend z Mieczysławem Guzewiczem.

Weekend stacjonarny – Kraków ul. Tyniecka 39 (Salezjanie)

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!
Nazywam się Mieczysław Guzewicz, w imieniu własnym i w imieniu organizatorów chciałem zaprosić na niezwykłe wydarzenie. Na rekolekcje weekendowe, które się będą odbywały od 27 do 29 maja w Krakowie a dotyczyć będą Świętego Józefa.
Pragniemy w trochę inny sposób na niego spojrzeć, w taki sposób, w który myślę że go nie znamy. Chciałbym abyśmy się przyjrzeli Świętemu Józefowi ale jako mężowi Maryi. Taki jest też tytuł mojej książki: „Maria i Józef niezwykłe małżeństwo” i muszę powiedzieć że w momencie kiedy przygotowywałem tą książkę kiedy dokonywałem opracowania właśnie tego tematu. W czasie pisania tej książki doznałem osobistej fascynacji, bardzo głębokiej fascynacji tak na nowo postacią Świętego Józefa, też sobie głęboko uświadamiając, że wcześniej ja też go nie znałem jako męża Maryi.
Wszystko zaczęło się od tego obrazu Matki Bożej małżeńskiej w 2019 roku namalowała Pani Urszula Rychlińska. Ja wówczas, w 2020 roku przystąpiłem do pisania modlitewnika „Cali Twoi Maryjo”, to jest pierwszy modlitewnik małżeński. Pisząc ten modlitewnik bardzo mocno do mnie dotarło że przecież my małżonkowie, wznosząc modlitwy do Maryi mamy przed najlepszą adresatkę naszych modlitw dotyczących małżeństwa, ponieważ ona sama żyła w małżeństwie. My Jej też takiej nie znamy. I wtedy właśnie zapragnąłem, aby pokazać małżeństwo Maryi i Józefa, ale co za tym idzie dla nas mężczyzn Świętego Józefa, pokazać Józefa jako męża Maryi!
Bardzo się nad rekolekcje cieszę, bardzo i mam taką ogromną, że wielu z nas przyjedzie! Pan Bóg bardzo tego chce abyśmy poznawali Józefa i poznawali właśnie ich: Maryję Józefa jako to najwspanialsze małżeństwo w historii ludzkości, w historii świata! A Józefa właśnie jako najdoskonalszego męża w historii ludzkości!
Bardzo potrzebujemy takich wzorców szczególnie właśnie takiego wzorcu jakim jest dla nas Święty Józef!
Szczęść Boże!

Gość spotkania: Mieczysław Guzewicz
Mieczysław Guzewicz jest doktorem teologii biblijnej, który łączy swoją wiedzę z wieloletnim doświadczeniem małżeńskim i rodzinnym – prowadzi konsultacje, rekolekcje, konferencje i spotkania o tej tematyce, jest również autorem licznych publikacji na temat Biblii oraz życia rodzinnego

Bądźcie z nami 27-29 maja 2022


Plan weekendu

Pt 27 maja 2021
18:00 Eucharystia (parafialna w kościele)
18:30 Zawiązanie wspolnoty
19:15 Adoracja
20:00 Konferencja 1
21:30 Zakończenie

Sb 28 maja 2021
7:30 Eucharytia
8:30 Konferencja
13:00 Przerwa obiadowa
14:00 Małe Grupy
15:30 Konferencja
18:30 Modlitwa wieczorna

Nd 29 maja 2021
9:00 Konferencja
11:00 Czas świadectw
12:00 Eucharystia
13:00 Zakończenie