BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | paź 1, 2021 | Grupy lokalne | 0 komentarzy

KALISZ – Zawierzenie Narodu i Kościoła św. Józefowi (7 października 2021)

W Kaliszu w dniach od 3 do 7 października br. odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.
Akt zawierzenia nastąpi w czwartek 7 października 2021 o godzinie 18. Można będzie uczestniczyć w uroczystości za pośrednictwem TV TRWAM.

Zapraszamy grupy i wspólnoty do przeprowadzenia zawierzenia w swoich grupach. Tekst zawierzenia pojawi się na naszej stronie 7 października 2021.

Akt zawierzenia poprzedzą rekolekcje. Hasłem rekolekcji są słowa Ojcowskiemu Sercu zawierzamy. Tematyka dotyczyć będzie kilku przestrzeni związanych ze Św. Józefem: Opiekun Kościoła, małżeństwo, życie, ojcostwo oraz istota i cel modlitwy zawierzenia. Pierwszego dnia rekolekcji (03.10.) odbędzie się koncert pod tytułem Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich w wykonaniu chóru pod dyr. Jacka Sykulskiego z Poznania ze wstępem ks. prof. Piotra Nawrota.

Tajemnicą życia Opiekuna Jezusa dzielić się będą z nami: ks. Dariusz Dąbrowski, ks. Krzysztof Wons, ks. Piotr Górski, ks. Marcin Wiśniewski oraz ks. Dominik Chmielewski. Nauki rekolekcyjne zostaną wygłoszone w dwóch blokach: porannym i popołudniowym, transmitowane przez nasze media: Radio Rodzina, Dom Józefa oraz Radio Maryja i TV Trwam.

Link do transmisji online