BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | paź 25, 2019 | Grupy lokalne, Krakow | 0 komentarzy

Kraków: SIEMA KRYZYS – 12.11.2019

Niezwykłe spotkanie ze świadectwem: 3 słowa, które zmieniły życie kibola 12 listopada, o godz. 19, w Kamieniołomie Jana Pawła II były kibol Bogdan „Kryzys” Krzak opowie o drodze nawrócenia, którą rozpoczęły trzy, przypadkiem usłyszane, słowa. Jego rozmówcą będzie raper Akradio oraz dziennikarz „Gościa Niedzielnego” Marcin Jakimowicz.

Dzieciństwo pozbawione nadziei i miłości. Następnie przemoc, kibolskie ustawki i alkohol… Wszystko zmieniły zaledwie jedno spotkanie i aż trzy słowa. Oto poruszająca historia Bogdana „Kryzysa” Krzaka, który opowiada o swoim życiu w książce „Siema, Kryzys”.

“Po lekcjach spędzałem czas z kumplami. Zaczęły się kibolskie akcje. Gdy tylko zaczynałem się bać, piłem i znów mogłem kozaczyć. Chodziłem po mieście i niczego się nie bałem. Mimo że osiedla miały między sobą „kosę”, nikt mnie nie ruszał. Zawsze mogłem liczyć na ekipę. Co nas łączyło? Bieda i trudności w rodzinach.” wspomina swoją młodość Bogdan Krzak.

“Siema Kryzys!”, to książka w której Bogdan “Kryzys” Krzak opowiada Marcinowi Jakimowiczowi z „Gościa Niedzielnego” o trudnych doświadczeniach dzieciństwa, z którego pamięta siniaki, pijanego ojca, uczucie głodu oraz rozłąkę z bratem. Wejście w dorosłość to z kolei przemoc, lejący się strumieniami alkohol, kłótnie z żoną. W rozmowie z dziennikarzem “Kryzys” wspomina jak trzy słowa: „dobrze, że jesteś”, usłyszane podczas pewnego wieczoru, dały początek głębokiej przemianie. Książka to zapis rozmowy o życiu, którego jedyną nadzieją było samobójstwo i o przemianie, która życiu dała nową nadzieję. Bogdan “Kryzys” Krzak jest dzisiaj szczęśliwym mężem, ojcem i dziadkiem. Kiedyś jego największą miłością było BKS Bielsko, dziś jest nią Bóg. Swoje trudne doświadczenia i wychodzenie z kryzysów wykorzystuje obecnie w pracy z młodzieżą – jest wychowawcą i instruktorem Terapii Uzależnień w Katolickim Ośrodku Wychowania i Terapii Młodzieży „Nadzieja” w Bielsku-Białej. Założył również fundację Moc Dobra.

12.11.2019 w Kamieniołomie Jana Pawła II o godzinie 19:00, odbędzie się spotkanie autorskie z Bogdanem “Kryzysem” Krzakiem, którego gośćmi będą również: Marcin Jakimowicz – dziennikarz “Gościa Niedzielnego” oraz Arkadiusz “Arkadio” Zbozień – raper, freestylowiec, mówca, pomysłodawca ogólnopolskiej akcji “Rób to co kochasz”.

“Siema, Kryzys! O wyciu w samotności i karmieniu dobrego wilka” Bogdan “Kryzys” Krzak, Marcina Jakimowicz, Wydawnictwo Esprit, Kraków 2019