BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | sie 22, 2021 | Grupy lokalne, Minione, NEWS | 0 komentarzy

V Jubileuszowe Oblężenie Jasnej Góry

Przed nami kolejne Męskie Oblężenie Jasnej Góry. To już piąte spotkanie tego typu zaplanowane na 18 września 2021.
Przeżywamy Rok Świętego Józefa. Kościół stawia przed nami bohatera wiary, który pomimo trudów, z jakimi przyszło mu się mierzyć dochował wierności Bogu wykazując się twórczą odwagą. To ta odwaga pozwoliła mu uchronić Świętą Rodzinę przed niebezpieczeństwami czyhającymi na Bożego Syna i Mesjasza Izraela. Również dzisiejsze czasy niosą ze sobą wiele wyzwań, z którymi jako Boży mężczyźni musimy się mierzyć. Dlatego coraz mocniej odkrywamy jak bardzo nasze rodziny potrzebują mężczyzn wykazujących się twórczą odwagą, biorących odpowiedzialność za życie całej rodziny.


Oblężenie ma budować mężczyzn w rolach, jako duchowych liderów, obrońców i żywicieli. Sposobem na to są męskie środowiska w Parafiach. Oblężenie służy gromadzeniu mężczyzn w parafiach, którzy poprzez wspólnie doświadczenie inspirowane z jasnogórskiego szczytu są w stanie budować grupy męskie wsparcia.

Bóg zawierzył świętemu Józefowi swój najcenniejszy skarb. Jezusa – Swojego Jednorodzonego Syna i Jego Najświętszą Matkę. Był na tyle wiarygodny, że mógł wypełnić tą misję i nie zawieść zaufania Bożego. My również otrzymaliśmy od Boga najcenniejsze skarby. Potrzebujemy rozwijać w sobie taką odwagę, która pozwoli nam nie zawieźć zaufania, którym obdarzył nas Bóg Ojciec.

Zapisy na Oblężenie
Materiały do pobrania
Zgłoszenie parafii/grupy/wspólnoty
Zamów materiały
Zamów baner