BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | maj 14, 2023 | Grupy lokalne, Lublin, NEWS, Wrocław | 0 komentarzy

Małżeństwo (nie)doskonałe – Środa Śląska

Zapraszamy w niedzielę 28 maja na spotkanie z Billem i Różą Moyerami do Środy Śląskiej.

Bill Moyer 
SOS Lidership Institute

Bill Moyer zdjęcie

Bill Moyer

Bill Moyer jest współzałożycielem i prezesem SOS Leadership Institute (Instytut Przywództwa SOS), międzynarodowej organizacji oddanej “rozwojem liderów, którzy robią różnicę”.
Jest Dyrektorem Operacyjnym Catholic Mens Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn), organizacji istniejącej w celu pomocy katolickim mężczyznom w każdej diecezji w Ameryce Północnej, i poza nią, w nawiązaniu, odkrywaniu lub ponownym odkrywaniu relacji z Jezusem Chrystusem. Organizacja pomaga mężczyznom Organizacja pomaga mężczyznom przeżywać swoją wiarę katolicką z uczciwością, w duchu służebnego przywództwa i z odwagą w ich małżeństwach, rodzinach, parafiach i lokalnych wspólnotach.
Bill wcześniej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego National Fellowship of Catholic Men, krajowej organizacji, która została założona w 2001 roku, aby pomóc mężczyznom stać się lepszymi mężami i ojcami. Jest członkiem założycielem zarządu Central TX Fellowship of Catholic Men (Stowarzyszenie Katolickich Mężczyzn Centralnego Texasu) oraz członkiem założycielem Catholic Men’s Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn).
Bill przemawiał do liderów na całym świecie na temat przywództwa. Przemawiał również na ponad 100 spotkaniach (zlotach) młodzieży, rekolekcjach i zjazdach szkolnych. Był głównym mówcą na wielu konferencjach katolickich w całych Stanach Zjednoczonych, w których uczestniczyło ponad 200 000 osób. Jest współautorem 4 książek: “Seeds of Success, A Journey from Success to Significance” (“Ziarna Sukcesu, Droga od sukcesu do znaczenia”), “Retreat to Success, Living Your Life on Purpose”, (“Powrót do sukcesu, Twoje życie -konretny cel”), “The Turnaround” oraz “Beware of Alligators and Ugly Stuff!”
Bill i jego syn Billy przez kilka lat prowadzili w Relevant Radio udaną audycję zatytułowaną „It’s Your Call”, w której poruszali problemy, z jakimi borykają się mężczyźni w swojej podróży od sukcesu do znaczenia. Bill i Billy przeprowadzili ponad 100 rekolekcji dla bierzmowanych w diecezji Austin i 30 rekolekcji dla mężczyzn w całych Stanach Zjednoczonych.
Bill Moyer mieszka w Waco, w stanie Texas, ze swoją czterdziestopięcioletnią żoną Rose. Ma czworo dorosłych dzieci i dziewięcioro wnuków. Bill i Rose otrzymali wiele nagród za swoją pracę z młodzieżą, bezdomnymi, seniorami, parafią i społecznością środkowego Teksasu. Przez ponad 14 lat służyli jako duszpasterze młodzieży w St Jerome’s. Przez 29 lat Bill uczył klasę bierzmowania w St Jerome’s, a obecnie uczy i kieruje programem RCIA- the Rite of Christian Initiation for Adults (Program obrzędu inicjacji chrześcijańskiej dla dorosłych). Ukończył studia, aby móc zostać kierownikiem duchowym w diecezji Austin, a w 2020 roku otrzymał stosowny certyfikat.

Rose Moyer 

Rose Moyer zdjęcie

Rose Moyer

Rose Moyer jest emerytowaną specjalistką Non Profit. Rozpoczęła swoją karierę jako pracownik socjalny w Pensylwanii w 1983 roku. Pracowała dla “Meals on Wheels Waco” zaczynając w 1990 roku i przechodząc na emeryturę w 2022 roku. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie opieki społecznej Uniwersytetu Kutztown w Pensylwanii.
Chociaż kariera zawodowa Rose obejmowała pracę z seniorami, zawsze miała zamiłowanie do młodzieży. Wraz z mężem przez 14 lat była dyrektorem starszej grupy młodzieży w kościele katolickim św. Hieronima. Przez ponad 20 lat była również mentorem i wolontariuszem w Waco Center for Youth.
Obecnie w kościele św. Hieronima służy jako lektor, nauczyciel przedszkola, członek zarządu Women’s Society oraz wolontariuszka diakonii modlitewnej. Przez ostatnie 16 lat prowadziła studium biblijne dla kobiet z okolicy.
Cztery razy podróżowała do Polski, gdzie przemawiała do wielu katolickich grup kobiecych, a także prowadziła jednodniowe rekolekcje.
Rose jest absolwentką Instytutu Kierownictwa Duchowego Diecezji Austin z 2020 roku. Służyła również w 10 zespołach rekolekcyjnych dla kobiet ACTS.
Rose jest żoną Billa Moyera od 45 lat. Ma 4 dorosłych dzieci i 9 wnuków.