BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | cze 6, 2022 | Grupy lokalne, Minione, Zielona Góra | 0 komentarzy

Gubin: Miasteczko Ojcowskie

10-12 czerwca 2022 r.

Drodzy tatusiowie, kochane mamusie, zapraszamy was i wasze rodziny do wspólnego czasu gier, zabaw, konkursów, warsztatów a także wspólnej modlitwy podczas Miasteczka Ojcowskiego – Gubin 2022. Zobaczcie co dla Was przygotowujemy na potężnym terenie Stadionu Miejskiego w Gubinie.

Zapraszamy!Szczęść Boże
W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej od 2 lat działa oficjalnie Katolickie Stowarzyszenie Ojcostwo Powołaniem (https://ojcostwopowolaniem.pl/), którego ks. Biskup Tadeusz zatwierdził mnie kapelanem. Od 5 lat w okolicach wakacji robimy co roku 3 obozy dla ojców i ich dzieci, bo widzimy potrzebę wzmacnia relacji ojciec-dziecko. W tym roku dodatkowo robimy weekendowe wydarzenie skierowane dla całych rodzin, z akcentem na temat ojcostwa: MIASTECZKO OJCOWSKIE (https://ojcostwopowolaniem.pl/miasteczko/) w dniach 10-12 czerwca 2022 r. na stadionie w Gubinie. Wydarzenie jest skierowane dla całych rodzin. Tematem będzie ojcostwo, które będzie się przewijało przez warsztaty, zabawy, występy muzyczne, konkursy, zawody, strefy artystyczne i akcji, wieczorne nabożeństwa.
W tym wszystkim towarzyszy nam postać św. ojca Maksymiliana Kolbe, który zanim zginął za ojca rodziny w obozie w Auschwitz, najpierw był więziony przez 3 miesiące wraz z innymi kapłanami w obozie Amtitz, dzisiejsze Gębice, 10 km na pd. od Gubina. W planie jest przejazd autobusami w to miejsce, gdzie odbędzie się część historyczno-religijna.
Na wydarzenie można dotrzeć autem na 3 dni, wziąć namiot i swoją rodzinkę i przenocować na stadionie, ale można też przyjechać zabytkowym pociągiem z lat 50, 60. i 80. XX w. z lokomotywą spalinową (https://turkol.pl/). Trasa pociągu: Wrocław-Głogów-Nowa Sól-Zielona Góra-Krosno Odrz.-Gubin. Ceny ofert dla różnych odcinków są zróżnicowane ze względu na długość trasy. W dn. 1-5 czerwca pojawi się promocyjna oferta dla 4 osób (30% taniej). Liczba miejsc jest ograniczona a pociąg objęty jest całkowitą rezerwacją miejsc. Do składu osobowego będzie dołączony wagon towarowy, który będzie informował, że o. Maksymilian jechał pociągiem towarowym do obozu jenieckiego Amtitz. Chcemy, aby jak najwięcej ludzi o tym się dowiedziało
i przyjechało poznać ten kawałek historii.
Szczegółowy program dołączam do zaproszenia. Do zobaczenia.