BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | gru 13, 2016 | Info | 0 komentarzy

Paczka dla więźnia


Zachęcamy do włączenia się w akcję „Paczka dla więźnia”. Pieniądze na ten cel można złożyć na naszym najbliższym spotkaniu, lub na konto Domu Zakonnego Zakonu Przenajświętszej Trójcy.

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy w Krakowie zaprasza do włączenia się w akcję organizowania symbolicznej świątecznej paczki dla więźniów z trzech krakowskich zakładów penitencjarnych jako wyraz pamięci wspólnoty Kościoła

„Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 36).

Od kilku lat przy wsparciu wielu osób organizujemy pomoc świąteczną w formie skromnych paczek dla osób pozbawionych wolności przebywających w Areszcie Śledczym w Krakowie-Podgórzu i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. Dzięki temu ci, którzy na czas świąt Bożego Narodzenia muszą pozostać w więzieniu, mają możliwość doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących – wspólnota Kościoła, która nie tylko gromadzi się na niedzielnej Mszy Świętej, ale pamięta też o tym, czego uczy Jezus: pocieszać więźniów. Oczywiście kara pozbawienia wolności ma wymiar pokutny, jednak nie może w niej zabraknąć elementu wsparcia i przestrzeni dla nadziei, że życie każdego człowieka, nawet w tak trudnej sytuacji, może się zmienić na lepsze. Jubileusz Miłosierdzia dał nam wszystkim możliwość weryfikacji i przemiany własnego życia w świetle Bożego Miłosierdzia. Był też zaproszeniem do pełnienia uczynków miłosierdzia. Wszyscy doskonale wiemy, że są one nieodzownym elementem naszej wiary i praktykowania miłosierdzia. Jednym z tych uczynków jest pociecha niesiona więźniom nie tylko przez modlitwę, lecz także konkretną pomoc.

Do tej pory wspieraliśmy osadzonych w Areszcie Śledczym w Krakowie-Podgórzu i Zakładzie Karnym w Krakowie-Nowej Hucie. Owocem tegorocznego Jubileuszu Miłosierdzia jest pragnienie przygotowania paczek także dla osadzonych z Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich. Aby osiągnąć zamierzony cel, musimy przygotować około 320 paczek (koszt to ok. 6500 PLN). Zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pełnić uczynki miłosierdzia, o pomoc w realizacji tego gestu solidarności.

Do IV Niedzieli Adwentu można dostarczać do kaplicy Ojców Trynitarzy przy ul. Łanowej 1 w Krakowie kawę, herbatę, cukier i czekolady lub na ten cel złożyć ofiary pieniężne na konto:
24 1240 1444 1111 0010 5914 3528
Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy
ul. Łanowa 1, 30-725 Kraków
Tytuł wpłaty: paczki

Akcją 1 paczka na 1 celę obejmujemy:
 Zakład Karny w Krakowie-Nowej Hucie
 Areszt Śledczy w Krakowie-Podgórzu
 Areszt Śledczy w Krakowie przy ul. Montelupich

o. Andrzej Bawer OSST
kapelan okręgu krakowskiego Służby Więziennej