BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | lip 29, 2009 | Dla rodzin, Grupy lokalne | 0 komentarzy

Wyprawa „Do Źródeł Wisły”

Wyprawa „Do Źródeł Wisły”

Wyprawa zgodnie z planem odbyła się 4-5 lipca 2009 roku. Termin okazał się o tyle szczęśliwy, że był to praktycznie pierwszy weekend tego lata w którym pogoda dopisywała pieszej wędrówce. Zebrała się nas całkiem niezłą grupka 12 osób – w tym 5 ojców i 7 dzieci w wieku 4-9 lat.

Jak się jednak okazało słabym ogniwem wyprawy wcale nie były nasze maluchy. One mają sporo energii oraz ich organizmy potrafią się doskonale regenerować w czasie nawet 5-minutowego postoju. Mimo trudów oraz osób, które odłączyły się od głównej trasy, spora część wyprawy odbyła się zgodnie z planem, gdzie wędrując doliną Białej Wisełki na Baranią Górę dotarliśmy do schroniska na Przysłopiu. Część osób wybrała krótszą trasę udając się prosto do schroniska. W niedzielę już zgodnie z planem powróciliśmy wszyscy do Wisły, by dalej pociągiem powrócić do domu.

Jak się jednak w końcu okazało każdy z przyjętych wariantów wyprawy był dobry dla dzieci i wszystkie dzieci (i mam nadzieję tatusiowie) powrócili do domy szczęśliwi. Bo tak naprawdę ważniejsze od tego gdzie byliśmy i co widzieliśmy okazało się wspólne danie sobie czasu. Był to dobry czas spędzony przez ojców z dziećmi. Czas którego brakuje nam na co dzień, a który dla naszych pociech jest kluczowy. Tak wiec podsumowując wyprawę muszę stwierdzić: Warto inwestować czas weekendów we wspólne przedsięwzięcia, warto oddawać czas naszym dzieciom. Jest im to naprawdę potrzebne bardzo służy ich rozwojowi.

Z utęsknieniem czekamy na kolejne wyprawy 🙂