BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | cze 5, 2011 | Izrael | 0 komentarzy

Spotkanie mesjanistyczne – 20.06.2011

20 czerwca w godz 19:30 – 21:30 gościliśmy jednego z głównych liderów ruchu mesjanistycznego wśród Żydów Michaela Sciffmana.

Tematy:

1. Historia i rozwój współczesnego ruchu mesjanistycznego wśród Żydów

2. Rola mężczyzny a rola kobiety w świetle Biblii

Nauczanie Michaela Schiffnama

 

Nagrania ze spotkania na kanale YouTubeWatch live streaming video from mezczyzni at livestream.com

 

Podsumowanie pierwszego naszego spotkania z Michaelem Schiffmanem.

Dr Michael Schiffman jest jednym z Szefów Unii Kongregacji Mesjanistycznych w USA. Posiada doktorat Teologii. Studiował z Rabinami, nauczyciel Tory, Historii Mesjańskiego Judaizmu, nauczający w mesjańskich szkołach UMJC w Stanach Zjednoczonych, Rosji, Ukrainie i w Mołdowie.

Judaizm mesjanistyczny jest współczesnym ruchem religijnym o korzeniach sięgających starożytności . Jego ożywienie, które nastąpiło w ostatnich latach, może zapowiadać przełom w stosunkach żydowsko-chrześcijańskich. Wierzący z narodów odnajdują korzenie swojej wiary i sięgają to początku odnajdując swoją tożsamość i jedność.
Współczesny ruch mesjanistyczny już teraz stanowi prawdziwy, oparty na Słowie Bożym pomost między Żydami i chrześcijanami. Jest czymś więcej niż dialog – jest narzędziem, skutecznie używanym przez Boga do przebudzenia duchowego w narodzie wybranym i wśród narodów o tym mówi Michael Schiffman w swoim nauczaniu.

Resztka Izraela powraca – Odrodzenie Judaizmu Mesjanistycznego

Resztka Izraela powraca – Odrodzenie Judaizmu Mesjanistycznego
Michael Schiffman

W książce autor przedstawia: historię judaizmu mesjanistycznego, począwszy od pierwszego wieku naszej ery aż do dzisiaj. Umiejscawia judaizm mesjanistyczny w kontekście dziedzictwa kulturowego i myśli…

 

Pascha 2019

Zapraszamy na seder paschalny w Krakowie. PASCHA 2019 Wieczór Sederowy w Krakowie (u OO. Zmartwychwstańców) Sobota 13 kwietnia 2019