BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | gru 24, 2022 | Grupy lokalne, Minione, Zielona Góra | 0 komentarzy

Dzień skupienia w Paradyżu

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej mamy 5 wspólnot Mężczyzn Świętego Józefa: we Wschowie, w Zielonej Górze, Rzepinie, Żarach i Gubinie. Wszystkie istnieją od paru lat, najmłodsza jest w Gubinie, od roku.
Od 2021 roku robimy wspólne spotkania poświąteczne naszych grup 2 razy w roku. Odbyły się już w Zielonej Górze, Gubinie, Żarach. W lutym 2023 spotykamy się w Rzepinie. Dodatkowo zrodziło się w nas pragnienie, bym robić 2 razy w roku dzień skupienia. W dniu 26 listopada spotkaliśmy się w Paradyżu, w klasztorze pocysterskim, gdzie spędziliśmy parę godzin razem, by się modlić i formować.
Plan spotkania wyglądał następująco:
9.30 – przyjazd, kawa czy herbata
10.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu (w tym czasie spowiedź dla chętnych)
11.00 – konferencja 1 (Mieczysław Guzewicz)
12.15 – Eucharystia
13.15 – obiad
14.15 – konferencja 2 (Mieczysław Guzewicz), jako wprowadzenie do grup dzielenia
16.00 – zakończenie
Konferencje wygłosił o najważniejszych cechach mężczyzny, nasz brat ze wspólnoty we Wschowie, Mietek Guzewicz. Kazanie wygłosił ks. Piotr Wadowski z Gubina, a przewodniczył Mszy św. ks. Bartłomiej Rybacki z Rzepina. Przybyło 25 mężczyzn, choć pierwotnie miało być nas prawie 35, ale jak zwykle coś wyskoczyło. Na koniec mieliśmy w planie pograć w piłkę nożną bądź siatkową na sali gimnastycznej, ale ostatecznie wybraliśmy mecz Mistrzostw Świata w Katarze Polska-Arabia Saudyjska.
Dobry czas, dlatego w maju planujemy kolejny dzień skupienia.