BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | lut 18, 2022 | Grupy lokalne, Minione, NEWS | 0 komentarzy

Film “Opiekun”

“Opiekun”
przewidywana premiera: zima 2022/2023


W imieniu Mężczyzn Świętego Józefa oraz Rafael Film pragniemy zaprosić do współpracy przy produkcji filmu „Opiekun”.

 

Informacje o produkcji: 

„Opiekun” to kolejny pełnometrażowy, kinowy, fabularny film z elementami dokumentu, tworzony przez Rafael Film. Jego współproducentem jest Narodowe Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu, a partnerem produkcji jest wspólnota Mężczyzn Świętego Józefa.  Do projektu zaangażowani zostali znani, znakomici aktorzy i twórcy. Autorką scenariusza jest Aleksandra Polewska, pisarka, która ma w dorobku kilkadziesiąt publikacji, zaś reżyserem Dariusz Regucki, twórca kilkudziesięciu filmów, w tym pełnometrażowych, nagradzanych na festiwalach, kinowych produkcji „Karolina” i „Bóg w Krakowie”. Wśród gwiazd, które wystąpią w filmie widz zobaczy.: Rafała Zawieruchę, Karolinę Chapko, Radosława Pazurę czy Jerzego Trelę.

Oficjalna strona produkcji oraz strona zbiórkowa to https://filmopiekun.pl

 

Zarys fabuły: 

Kalisz, „miasto św. Józefa”. To tu znajduje się Narodowe Sanktuarium tego świętego a 90% osób odwiedzających Kalisz przyjeżdża właśnie tam. Robert, to dziennikarz radiowy, który w lokalnej rozgłośni prowadzi program „Kwadrans Józefa”. Opowiada w nim niecodzienne historie pielgrzymów, którzy twierdzą, że dzięki św. Józefowi z Kalisza przydarzył im się cud. Jednocześnie Robert zmaga się z kryzysem małżeńskim. W kulminacyjnym momencie konfliktu jego żona, Dominika, skrzypaczka filharmonii, nawiązuje romans z lokalnym biznesmenem Marcinem. Opuszcza Roberta oraz kilkuletniego syna. Dla Roberta to zawód miłosny, ale też urażona męska duma, poczucie że nie podołał roli męża, ojca i opiekuna rodziny. Nadal prowadzi program, w którym opowiada „józefowe” historie, ale z coraz większym wyrzutem pyta dlaczego „cudowny Józef” nie pojawił się w jego zagmatwanym życiu? 

Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach rodziny zachowa się jak… św. Józef?

Historia Dominika i Roberta, to nie jedyna opowieść zawarta w filmie. Program radiowy, który prowadzi główny bohater staje się pretekstem do retrospekcji niezwykłych wydarzeń związanych ze św. Józefem. Widz pozna dzięki temu historię więźniów obozu w Dachau, którzy byli przekonani, że zawdzięczają życie św. Józefowi, czy francuskiego małżeństwa, które w bardzo oryginalny sposób skojarzył Opiekun Świętej Rodziny…

Rafael Film i kino z ewangelicznymi wartościami

Rafael Film, producent filmu, od wielu lat podejmuje się tworzenia i dystrybucji filmów ważnych społecznie, jednocześnie niosących pozytywne, ewangeliczne wartości

Tytułami stworzonymi przez Rafael Film lub dystrybuowanymi w Polsce były m.n. “Nieplanowane”, “Ziemia Maryi”, “Teraz i w godzinę śmierci”, “Ignacy Loyola”, “Fatima”, “Największy Dar”, “Najświętsze serce” czy “Cud Guadalupe”. 

W Rafael Film staramy się, by filmy, mimo że nie podejmują mainstreamowych tematów, osiągały sukces frekwencyjny. Jeden z ostatnich naszych filmów „Nieplanowane” przyciągnął do kin blisko 400 tys. widzów i wywołał dużą społeczną debatę. Ostatnie dwa wyprodukowane przez nas filmy udało sięi wprowadzić do dystrybucji w blisko 40 krajach świata, popularyzując tym samym polskie kino i polskich twórców. 

Każda produkcja dociera do średnio 5-8 milionów widzów.

Kino podejmujące tematykę religijną ma już w Polsce ugruntowaną widownię. Jeszcze kilka lat temu był problem z dostępnością tego typu obrazów, ponieważ kina ze sceptycyzmem podchodziły do potencjału komercyjnego produkcji nie wpisujących się w ogólne trendy przekazu. Obecnie, dzięki kilkuletniej działalności wyspecjalizowanych dystrybutorów, w tym Rafael Film, udało się z powodzeniem wprowadzić na rynek kinowy, VOD i telewizyjny wiele produkcji o tematyce religijnej. Co najważniejsze właściciele i planerzy kinowi przekonali się, że warto ubogacić swoją ofertę filmami religijnymi. Jesteśmy pewni, że dzięki temu kina chętnie umieszczą w repertuarze film “Opiekun”. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że filmy z tego gatunku, przyciągają do polskich kin od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy widzów. Po zakończeniu dystrybucji kinowej planowane są premiery telewizyjne i internetowe. 

Dzięki stałej współpracy Rafael Film z podobnymi podmiotami w innych krajach już dziś możemy gwarantować, że nasze produkcje w ciągu kilku lat trafią do dystrybucji w około 40 krajach świata.

Więcej o filmach Rafael Film na www.rafaelfilm.pl

 

Zgłoszenie parafii/zbiórki do akcji