BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

Weekend Liderów Męskich Inicjatyw „Męski Azymut 7”

Weekend dla liderów grup otwartych na współpracę…

Zapraszamy wszystkich, którzy prowadzą męskie grupy lub mają pragnienie wspierania mężczyzn w Kościele na kolejne spotkanie liderów grup męskich.
Weekend gromadzi liderów różnych męskich grup i środowisk. Nie jest sprofilowany pod konkretną formację – za to ukazuje różnorodność metod i materiałów dostępnych dla nas.
Pozwala też zbudować relacje, których owocem może być współpraca różnych środowisk z pełnym poszanowaniem dla różnorodności Kościoła.

Męski Azymut 7

Miejsce:
Centrum Spotkań i Dialogu (Klaretyni)
Krzydlina Mała 69
56-100 Wołów
Dolny Śląsk

Miejsce: https://goo.gl/maps/ZmsGXaFbzMtZiqkL6
https://www.krzydlina.eu/

Data: 26-28.05.2023

Koszt za nocleg z wyżywieniem w ośrodku od osoby za dobę 130 zł

Program weekendu:

Piątek

 • 18:00 Kolacja
 • 19:00 Rozpoczęcie Weekendu i nauczanie (Idź i czyń uczniów poprzez mentoring mężczyzn w małych grupach)
 • 22:00-6:00 Całonocna Adoracja

Sobota

 • 7:30 Eucharystia
 • 8:30 Śniadanie
 • 9:30 Nauczanie (Ocalenie)
 • 12:00 Obiad
 • 13:00 Nauczanie (Odbudowa)
 • 15:00 Outdoor (ćwiczenia dla ciała i kontakt z przyrodą).
 • 17:00 Nauczanie (Aktywizacja)
 • 19:00 Kolacja – Ognisko i pieczenie kiełbasek, networking
 • 21:00 Początek wspólnej modlitwy i czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego
 • 23:30 Cisza nocna

Niedziela

 • 7:30 Eucharystia
 • 8:30 Śniadanie
 • 9:30 Nauczanie (Posłanie)
 • 12:00 Obiad
 • 14:00 Zakończenie

 

 • 16:00 Zwiedzanie klasztoru w Lubiążu (dla chętnych)

Informacje dodatkowe:

 • 14:00 Rozpoczęcie Walnego Zebrania Stowarzyszenia Mężczyźni Świętego Józefa.
 • 16:00 Fakultatywnie zwiedzanie klasztoru w Lubiążu (wejścia co godzinę, ostatnie wejście o godz. 16, cena 25 zł/os, płatne tylko gotówką) Zwiedzającym udostępnia się: Jadalnię Opata, Salę Książęcą, Kościół NMP, Refektarz Letni. więcej na https://fundacjalubiaz.org.pl/
 • ok 18.30 Nauczanie Billa w Środzie Śląskiej (Parafia p.w. św. Andrzeja, ul. Kolejowa 2, Kościół św. Andrzeja)

Propozycja dla Pań (żony, córki, siostry, mamy, babci, cioci, koleżanki):

W sobotę 27.05.2023 ok godz 16-17, przewidziane jest nauczanie dla kobiet, które wygłosi Rose Moyer, żona Billa. Nauczanie będzie miało miejsce w uroczej wsi nieopodal Obornik Śląskich o nazwie Bagno. W miejscowości możliwe jest zarezerwowanie miejsca noclegowego i wyżywienia w domu rekolekcyjnym ToTu. Poniżej przedstawiona jest tematyka nauczania i notka biograficzna Rose. Wieczorem tego dnia organizowane jest w kościele parafialnym nocne czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które zakończy się uroczystą Mszą świętą. Program czuwania przygotuje wspólnota „Boża rodzina” przy współudziale księży Salwatorianów i kleryków, których seminarium znajduje się w tej miejscowości. Zachęcamy, aby przekonać żonę, córkę, siostrę, mamę, ciocię lub koleżankę, do skorzystania z tej propozycji.  Wkrótce pojawią się szczegóły.

Koszt pobytu z wyżywieniem 130 zł / osobodobę. (260 zł za cały pobyt)
Samo wyżywienie (bez noclegu) – ok 100 zł /dobę (pełne: śniadanie, obiad, kolacja)
Dopłata do ogniska (kiełbaski, napoje, pieczywo, itp)- 30 zł

Dla zainteresowanych zwiedzaniem klasztoru w Lubiążu, warto przygotować dodatkowo 25zł na bilet wstępu.

Prosimy o potwierdzenie udziału zaliczką w wysokości 100 zł.
Zaliczka płatna na konto:
51 2130 0004 2001 0687 5363 0001
Stowarzyszenie Mężczyźni Świętego Józefa
ul. Zamoyskiego 2, 30-523 Kraków
Tytułem: Męski Azymut 7 – <Imię i Nazwisko>

lub poprzez Przelewy24

Warto zabrać: Biblia, notatnik, długopis, płyn na komary, dobry humor

Zapisy:

Plan nauczań Billa Moyera:

W ramach weekendu przewidziano pięć sesji nauczań. Ich kolejne tematy zostały zarysowane poniżej.

1. Idź i czyń uczniów poprzez mentoring mężczyzn w małych grupach: Jesteśmy powołani do tego, by iść i czynić uczniów, ale nasze powołanie jest tak naprawdę powołaniem do tego, by formować uczniów. Robimy to w sposób, w jaki robił to Jezus – poprzez mentoring i dyscyplinowanie małej grupy mężczyzn i posyłanie ich, by robili to samo. To jest sesja podstawowa, która odpowiada na pytania: dlaczego? i jak to robimy?

2. Ocelenie: Jak mamy wyjść ze strefy komfortu by stać się „rybakami mężczyzn”. Musimy obudzić mężczyzn do tego, by odkrywali swoje powołania, aby byli ludźmi Boga, liderami swoich rodzin i chodzili w świetle Chrystusa. Ta sesja dostarczy narzędzi i zasobów do „ocalania” mężczyzn.

3. Odbudowa: Nie musimy się zmieniać, musimy zostać przemienieni i podjąć osobistą decyzję o rezygnacji z naszego ja i uczynieniu Boga Panem naszego życia. Ta sesja dostarczy narzędzi i środków, aby pomóc mężczyznom spojrzeć na nowo na swoje życie by zostać przemienionym.

4. Aktywizacja: Musimy się zmobilizować i służyć potrzebom innych i służyć z miłości, a nie z obowiązku. Ta sesja dostarczy Ci bardzo praktycznych pomysłów na to, jak „uaktywnić” swoją wiarę i stać się twórcą uczniów.

5. Posłanie: Proces mentoringu i formowania uczniów jest „nieuporządkowany”. Ta sesja wyposaża w narzędzia, zasoby i wsparcie, aby utrzymać odpowiedni kurs.

Tematyka nauczania Rose Moyer:

Temat nauczania: Radość w załamaniu

Czy w twoim życiu jest jakiś punkt krytyczny? Kiedy cierpienie i konflikty zmęczyły cię i poczułaś, że zaraz „pękniesz”? W świecie dzieje się tak wiele, że nas to przygniata. To właśnie w takich momentach Bóg nie tylko przynosi Ci pocieszenie, ale także daje Ci wielką radość.
Rose zainspiruje uczestników opowieściami o swoich podróżach w wierze i o tym, jak Bóg i inni ludzie podtrzymywali ją i napełniali wielką radością. Zachęci cię, byś spojrzała wstecz na swoje życie i odkryła, gdzie doświadczyłaś radości Pana. Rose zainspiruje cię również do patrzenia z wielką nadzieją w przyszłość, na to, do czego Bóg cię wzywa w twoim życiu.

.

Notki biograficzne mówców

Bill Moyer 
SOS Lidership Institute

Bill Moyer zdjęcie

Bill Moyer

Bill Moyer jest współzałożycielem i prezesem SOS Leadership Institute (Instytut Przywództwa SOS), międzynarodowej organizacji oddanej “rozwojem liderów, którzy robią różnicę”.
Jest Dyrektorem Operacyjnym Catholic Mens Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn), organizacji istniejącej w celu pomocy katolickim mężczyznom w każdej diecezji w Ameryce Północnej, i poza nią, w nawiązaniu, odkrywaniu lub ponownym odkrywaniu relacji z Jezusem Chrystusem. Organizacja pomaga mężczyznom Organizacja pomaga mężczyznom przeżywać swoją wiarę katolicką z uczciwością, w duchu służebnego przywództwa i z odwagą w ich małżeństwach, rodzinach, parafiach i lokalnych wspólnotach.
Bill wcześniej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego National Fellowship of Catholic Men, krajowej organizacji, która została założona w 2001 roku, aby pomóc mężczyznom stać się lepszymi mężami i ojcami. Jest członkiem założycielem zarządu Central TX Fellowship of Catholic Men (Stowarzyszenie Katolickich Mężczyzn Centralnego Texasu) oraz członkiem założycielem Catholic Men’s Leadership Alliance (Katolicki Sojusz Przywództwa Mężczyzn).
Bill przemawiał do liderów na całym świecie na temat przywództwa. Przemawiał również na ponad 100 spotkaniach (zlotach) młodzieży, rekolekcjach i zjazdach szkolnych. Był głównym mówcą na wielu konferencjach katolickich w całych Stanach Zjednoczonych, w których uczestniczyło ponad 200 000 osób. Jest współautorem 4 książek: “Seeds of Success, A Journey from Success to Significance” (“Ziarna Sukcesu, Droga od sukcesu do znaczenia”), “Retreat to Success, Living Your Life on Purpose”, (“Powrót do sukcesu, Twoje życie -konretny cel”), “The Turnaround” oraz “Beware of Alligators and Ugly Stuff!”
Bill i jego syn Billy przez kilka lat prowadzili w Relevant Radio udaną audycję zatytułowaną „It’s Your Call”, w której poruszali problemy, z jakimi borykają się mężczyźni w swojej podróży od sukcesu do znaczenia. Bill i Billy przeprowadzili ponad 100 rekolekcji dla bierzmowanych w diecezji Austin i 30 rekolekcji dla mężczyzn w całych Stanach Zjednoczonych.
Bill Moyer mieszka w Waco, w stanie Texas, ze swoją czterdziestopięcioletnią żoną Rose. Ma czworo dorosłych dzieci i dziewięcioro wnuków. Bill i Rose otrzymali wiele nagród za swoją pracę z młodzieżą, bezdomnymi, seniorami, parafią i społecznością środkowego Teksasu. Przez ponad 14 lat służyli jako duszpasterze młodzieży w St Jerome’s. Przez 29 lat Bill uczył klasę bierzmowania w St Jerome’s, a obecnie uczy i kieruje programem RCIA- the Rite of Christian Initiation for Adults (Program obrzędu inicjacji chrześcijańskiej dla dorosłych). Ukończył studia, aby móc zostać kierownikiem duchowym w diecezji Austin, a w 2020 roku otrzymał stosowny certyfikat.

Rose Moyer 

Rose Moyer zdjęcie

Rose Moyer

Rose Moyer jest emerytowaną specjalistką Non Profit. Rozpoczęła swoją karierę jako pracownik socjalny w Pensylwanii w 1983 roku. Pracowała dla “Meals on Wheels Waco” zaczynając w 1990 roku i przechodząc na emeryturę w 2022 roku. Posiada tytuł licencjata w dziedzinie opieki społecznej Uniwersytetu Kutztown w Pensylwanii.
Chociaż kariera zawodowa Rose obejmowała pracę z seniorami, zawsze miała zamiłowanie do młodzieży. Wraz z mężem przez 14 lat była dyrektorem starszej grupy młodzieży w kościele katolickim św. Hieronima. Przez ponad 20 lat była również mentorem i wolontariuszem w Waco Center for Youth.
Obecnie w kościele św. Hieronima służy jako lektor, nauczyciel przedszkola, członek zarządu Women’s Society oraz wolontariuszka diakonii modlitewnej. Przez ostatnie 16 lat prowadziła studium biblijne dla kobiet z okolicy.
Cztery razy podróżowała do Polski, gdzie przemawiała do wielu katolickich grup kobiecych, a także prowadziła jednodniowe rekolekcje.
Rose jest absolwentką Instytutu Kierownictwa Duchowego Diecezji Austin z 2020 roku. Służyła również w 10 zespołach rekolekcyjnych dla kobiet ACTS.
Rose jest żoną Billa Moyera od 45 lat. Ma 4 dorosłych dzieci i 9 wnuków.