BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | lis 23, 2020 | Małżeństwo, Miłość, Spotkania Online, Wiara | 0 komentarzy

Czytanie Biblii w rodzinie – 27.11.2020

Otrzymaliśmy zaproszenie od Piotra Bednarskiego z grupy męskiej w Otrębusach.


Serdecznie zapraszam Was na spotkanie zdalne dla mężczyzn na temat czytania Biblii w rodzinie, korzyści duchowych i wyzwań z tym związanych (zwłaszcza z czytaniem niektórych ksiąg Starego Testamentu) a także na temat problemów jakie dzisiaj możemy napotkać czytając interpretację (egzegezę) Biblii przez niektórych teologów, duchownych, media, etc..

Prelegentem będzie Dennis Walters, weteran ruchu charyzmatycznego w USA, 50 lat w odnowie charyzmatycznej, prowadzi od lat katechezę, wiele lat prowadził też misje ewangelizacyjne na campusie University of Michigan Ann Arbor (USA), aktualnie stały diakon w jednej z parafii pod Ann Arbor.

Dennis i jego żona Susan , w grudniu obchodzą 50 lat małżeństwa, są rodzicami 4 dorosłych dzieci i kilku wnuków. Przez całe życie odznaczał się znaczącym zaangażowaniem w życie wspólnot charyzmatycznych i lokalnego KK. Na początku lat 90-tych miałem przyjemność mieszkań u nich w czasie pobytu w Ann Arbor i byłem pod wrażeniem ich chrześcijańskiego domu.

Dennis ma doktorat z literatury angielskiej, ale znaczna część życia spędził w biznesie pisząc m.in. przyjazne dla użytkowników podręczniki do obsługi programów informatycznych oraz pracował w branży motoryzacyjnej.

Jest też autorem książek nt wiary KK Catholic-Faith-Introduction-Creeds, Papacy-What-Pope-Does-Matters, a także Pisma św. i Biblii Philippians-Colossians-Philemon-Ignatius-Study, Gospel-Matthew-Commentary-Questions-Ignatius.

Szczegóły nt spotkania:

1. Data: spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 27.11.2020 w godzinach 20-21.30 (22.00)
2. Temat: Czytanie Biblii w rodzinie, wyzwania związane ze Starym Testamentem oraz niewłaściwą egzegezą biblijną
3. Język: Spotkanie będzie tłumaczone konsekutywnie z angielskiego na polski, z możliwością zadawania pytań
4. Link na Zoom’ie do konferencji: Dołącz do spotkania
Meeting ID: 936 3813 1803
Passcode: CZYTAJ
5. Zachęcam do skorzystania z formularza zapisowego

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam
Piotr Bednarski