BOŻY MĘŻCZYZNA W XXI WIEKU

utworzone przez | paź 28, 2015 | Spotkania, Spotkania z innymi grupami | 0 komentarzy

Kraków: Noc Światła – 31.10.2015

Zaproś znajomych, weź świeczkę i zabłyśnij. 31 października Fundacja im. Andrzeja Cudzicha oraz Wspólnota Nowe Jeruzalem zapraszają na pierwszą „Krakowską noc światła”- modlitwę inną niż wszystkie.
Idea nocy światła narodziła się w 2000 r. w Wielkiej Brytanii we wspólnocie życia „Cor et Lumen Christi”. Dziś istnieje już na całym świecie, do Krakowa sprowadziła ją Fundacja im. Andrzeja Cudzicha.
– Wiemy, że 31 października na świecie obchodzone jest również Haloween a my jako chrześcijanie nie chcemy się bać, tylko cieszyć, bo to przecież jeden z najważniejszych momentów w roku – wigilia Wszystkich Świętych. Cieszymy się, że niebo zostało dla nas otwarte, chodzi więc o przełożenie pewnego akcentu – tłumaczy prezes fundacji Mikołaj Budnik.
Krótko mówiąc chodzi o wyjście z mroku do światła, ze śmierci do życia, nawet więcej – nieziemską zabawę, która nie budzi lęku ale nadzieję. – Jesteśmy ludźmi wielkanocnymi więc możemy patrzeć w przyszłość z nadzieją i radością. Chcemy wspólnie dać świadectwo, że ta światłość świata jest prawdziwa i chcemy ją nieść – dodają organizatorzy.
„Noc światła” rozpocznie Bal Wszystkich Świętych dla dzieci i rodziców w kamieniołomie przy kościele św. Józefa w Podgórzu. Później organizatorzy zapraszają do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej na wigilijną Eucharystię pod przewodnictwem bpa Grzegorza Rysia oraz wystawę „Nietutejsi” Stowarzyszenia Vera Icon. Gwoździem programu będzie specjalne nabożeństwo intermedialne. – Co to takiego? Chcemy łączyć dyscypliny sztuki, będzie dużo muzyki, świateł może elementów teatru czy rzeźby – enigmatycznie tłumaczy Mikołaj Budnik.
W kościele augustianów wystąpi m.in. zespół AmenBand # Reaktywacja wraz z uczestnikami programu „Must be the music” Maciejem Czaczykiem i Piotrem Budniakiem z zespołu „Lemon”. Nabożeństwo zwieńczy procesyjne przejście do kościoła św. Józefa na nocną Adorację prowadzoną przez mężczyzn św. Józefa. Organizatorzy proszą, by zabrać ze sobą świece
– Chcemy łamać schematy, co więcej chcemy wychodzić z Kościoła, żeby pokazywać tę radość wszystkim, nie tylko osobom wierzącym. Chcemy pokazać, że nic nas nie dzieli i tworzymy jedność, bo chcemy się doskonale bawić w świetnym towarzystwie – dodaje Agnieszka Chmielowiec

Wstęp jest oczywiście wolny, w przyszłym roku organizatorzy chcieliby zorganizować imprezę w Centrum Kongresowym a w 2017 w Tauron Arenie. Początek tegorocznego spotkania w kościele św. Józefa o godz. 16.00. Więcej na http://www.kns.info.pl